Plísňáky jsou zpět!

Reklama:

V osmdesátých letech se prodávaly v Tuzexu pouze za bony. Pak se na dobrých dvacet let uložily ke spánku, aby se s velkou slávou vrátily na módní výsluní.

Bylo je vidět všude, od Beverly Hills po pražský Václavák. Od Samanthy Fox po Ivetu Bartošovou. Podařilo se jim proniknout železnou oponou normalizace a infikovat šedou zónu československé módy touhou po módní novince, která zaváněla svobodou. Přitom nejsou džíny pokryté plísní jako rokfór žádným převratným zázrakem. Prý vznikly zcela náhodně, když se při barvení džínoviny dostalo do modrého indiga rozpouštědlo. Výsledkem nehody při výrobě textilu byly první strakaté džíny na světě, které si původně oblíbily američtí punkeři. Až později se z nich stal kultovní kousek reprezentující masovou módní vlnu 80. let.

Džínový svět

Kult zlatých osmdesátých vydatně podpořila stylistka Patricia Field, když ve filmu Sex ve městě 2 rozhodla, že Samantha bude nosit na hlavě cukrovou trvalou a na bocích plísňáky, a že Carrie oblékne bláznivé šaty s nádechem rockové divy a la Madonna. Štendry v obchodních řetězcích se začaly prolamovat pod plísňovinou ve všech možných i nemožných podobách. Zrodilo se dokonce i „plesnivé“ spodní prádlo!

Když se později v upnutých plesnivých džínách objevila Victoria Beckham, momentálně už nejen zpěvačka, nejen manželka Davida Beckhama, ale vyhledávaná módní návrhářka, začala plísňáky nosit celá Amerika! A co nosí Amerika, nosí pozítří Evropa. I když je hlavní nápor 80. let šťastně za námi, něco z loňského velkolepého návratu 80. let, přece jen zůstalo. Plesnivé džíny v kultivované podobě, přesně takové, jaké s oblibou nosí Christina Aguilera.





ČTĚTE TAKÉ: Vypasované sako - základ šatníku!








STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Datum vydání: 23.11.2010
zdroj: Eva Rýznerová
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

Názory čtenářů

Nellie_Happyness 12.12. 21:57
Mám ráda zajímavé věci, ale tohle fakt nemusím
REbeCA 7.12. 9:09
Mám je doma už rok
Pizzy* 4.12. 12:28
hrozná móda :D
Demicko 30.11. 20:58
Já je nemusela tenkrát a dneska taky ne.
Pájule 26.11. 19:10
Tak tohle se fakt vracet nemusí. bléé
KacaMaV 26.11. 12:46
no fuj, některý módní vlny by se vracet snad ani neměly :D
calimeroo 25.11. 10:57
plísňáky jsem také nosívala,to je dobře že se vrací,jsou super..
elki 23.11. 15:33
Byla to děsná móda, ani dnes bych to na sebe nevzala.
MeduLinDa 23.11. 15:02
Mám osypky, jen si na ně vzpomenu :-D :-D.
kubili 23.11. 12:25
Já si je zrovna včera koupila, riflové legíny, aniž bych věděla, že to je už zase hit! No nekupte to za necelých 500,- a ještě s 30% slevou z Takka!
Jonuška 23.11. 11:19
já si nemužu pomoct ale nejsme jejich fanynka doteď:-DD
Váš názor:

JmĂŠno:
Nejste přihlášen(a). Pro komentování některých sekcí se musíte nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma